Home » Articles posted by zpo-krepa

Author Archives: zpo-krepa

WOŚP

Wzorem lat ubiegłych, 13 stycznia 2019r uczniowie ZPO wzięli udział w finale WOŚP. Podczas 27 już finału zbieraliśmy na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki ofiarności mieszkańców naszego regionu udało nam się zebrać rekordową sumę – 1380,29zł, 1$i 0,19 euro! Wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy!

Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pana Michała Jabłońskiego przygotowali pokaz akrobatyczny, który został zaprezentowany w tym dniu w Lipskim Centrum Kultury.

Laureaci konkursu kalendarz bezpieczeństwa

W październiku ubiegłego roku Komendant Powiatowy Policji w Lipsku ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Celem konkursu było przedstawienie bezpiecznych zachowań, popularyzacja wiedzy o nich, uwrażliwienie młodych ludzi na czyhające niebezpieczeństwa, zrozumienie i poszanowanie przepisów prawa a także burzenie stereotypów dotyczących beztroskich zachowań młodych ludzi. Komisja konkursowa wybrała 41 najlepszych prac, z których 16 zwycięskich posłużyło do stworzenia kalendarza bezpieczeństwa na 2019 rok.

Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej placówki: Julita Mąka z kl. II PSP oraz Natalia Karolik z kl. V PSP. Dziewczynki z rąk policjantów KP w Lipsku otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Jasełka

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Czas przebaczania, wyciszenia i oczekiwania.

Aby przygotować nas do tego wielkiego wydarzenia, uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem pani Justyny Prokop i ks. Arkadiusza Wolskiego zaprezentowali Jasełka.

Wcielając się w postaci biblijne przybliżyli nam historię sprzed wieków, kiedy to narodził się Jezus. Poprzez odwołanie do współczesności uczniowie pokazali, jak w dzisiejszych czasach zacierają się tradycje. Stres i ciągłe życie w biegu sprawiają, że bardzo często zapominamy o tym, co jest w życiu naprawdę ważne.

Przedstawienie uświetnione zostało kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczennic naszej szkoły. Na zakończenie pani Dyrektor symbolicznie połamała się opłatkiem z przedstawicielami klas a wszystkim obecnym złożyła świąteczne życzenia.