Home » 2017 » Czerwiec

Monthly Archives: Czerwiec 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 23.06.2017r. (piątek)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy  Mszą Świętą w kościele parafialnym.  O godz. 9.40 rozpoczął się apel na sali gimnastycznej staropolskim tańcem polonezem w wykonaniu uczniów kl. III PG oraz wychowawczyni p. M. Pastuszki. Ten przepiękny taniec przygotowała p. J. Prokop. W tym roku podczas uroczystości gościliśmy p. Jacka Wielorańskiego – Burmistrza MiG Lipsko, p. Jadwigę Buza – Przewodniczącą Rady Powiatu Lipskiego oraz panie z Rady Rodziców p. Edytę Sułek – przewodniczącą, p. M. Jabłońską – z – cę przewodniczącej oraz p. Magdalenę Piaszczak – skarbnika. W pierwszej kolejności zaprezentowali swój program artystyczny uczniowie kl. III PG, którzy w tym roku opuszczą mury naszej szkoły. Wzruszenie i podziękowania za wspólnie przeżyte 10 lat nie miały końca. Następnie p. Dyrektor wręczyła absolwentom świadectwa oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe, pomoc przy obsłudze sprzętu muzycznego oraz za 100% frekwencję, a rodzicom uczniów listy gratulacyjne oraz podziękowania za wieloletnią współpracę. Uczniowie przedstawili zebranym także prezentację multimedialną z przekroju życia szkolnego. Następnie głos zabrał p. Burmistrz, który wręczył uczniom szkoły podstawowej oraz gimnazjum Nagrody Burmistrza MiG Lipsko za wyniki w nauce, i tak wśród uczniów szkoły podstawowej nagrody otrzymali: W. Włoszczak z kl. V, J.Sułek z kl. VIa, J. Asendy i A. Cebula z kl. VIb. Wśród uczniów gimnazjum nagrody otrzymali: K. Rudzka z kl. I, P. Szmajda z kl. II oraz K. Siwierski, B. Kramek, J. Zelga i J. Asendy z kl. III. W drugiej części uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw i nagród pozostałym wyróżnionym uczniom. Swoje podziękowania dla wszystkich nauczycieli i pracowników za trud włożony w nauczanie i pomoc w wychowaniu wyraziła także Rada Rodziców składając kwiaty  na ręce dyrekcji. Po wystąpieniu na sali gimnastycznej uczniowie udali się na spotkania klasowe z wychowawcami do sal. Uroczystość zakończyła się ok. godz. 12.00

Dzień Dziecka w Lipsku

Uczniowie naszej szkoły reprezentowali nas podczas Pikniku organizowanym przez LCK z okazji Dnia Dziecka. Uczennice z kl. VI (J. Asendy, A. Cebula, Z. Dusza, N. Lizner, J. Sułek) zaśpiewały m. in. piosenki „Rudy, rudy rydz”, czy „Serduszko puka”, natomiast grupa akrobatyczna „Złota 11″ przedstawiła swój pokazowy zestaw figur. Dziewczynki śpiewające przygotowała p. Justyna Prokop, natomiast grupę ćwiczących p. Michał Jabłoński.

Tytuły laureata oraz wyróżnienia w Konkursie „Mój świat malowany słowem”

W dniu 02 czerwca 2017r. nastąpiło rozdanie nagród dla uczniów za udział w Konkursie Literackim „Mój świat malowany słowem” organizowanym przez Lipskie Centrum Kultury.  Tytuł laureata otrzymali: Judyta Potrząsaj i Aleksandra Drężek z kl. V szkoły podstawowej oraz Karina Cichońska z kl. I gimnazjum. Wyróżnienia otrzymali: Milena Stempień i Kinga Głowacka z kl. V szkoły podstawowej oraz Przemysław Szmajda z kl. II gimnazjum. Uczniów przygotowały p. Małgorzata Wójcicka i p. Anna Bajkowska. Gratulujemy.

Dyplom – laureat -  Judyta Potrząsaj

Dyplom – laureat – Aleksandra Drężek

Dyplom – laureat – Karina Cichońska

Dyplom – wyróżnienie – Milena Stempień

Dyplom – wyróżnienie – Kinga Głowacka

Dyplom – wyróżnienie – Przemysław Szmajda