Home » 2017 » Wrzesień

Monthly Archives: Wrzesień 2017

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia. Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystym apelem przy udziale pani Dyrektor Grażyny Kulpińskiej, która otworzyła ten wyjątkowy dzień.

Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez 9 Egzaminatorów TM, a byli to:  Aleksandra Drężek,  Alicja Drężek, Kinga Głowacka, Milena Stempień, Amelia Sułek, Julia Zielińska, Judyta Potrząsaj, Wiktoria Włoszczak i Bartłomiej Szmajda. Egzaminowani, czyli uczniowie klas III- VII PSP i II-III PG losowali zestawy i w ciągu 2-3 minut mieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów.

Do egzaminu zgłosiło się 119 uczniów i 7 nauczycieli. Tytuły „Experta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 69 uczniów i 7 nauczycieli.

Na koniec nastąpiło podsumowanie akcji, czyli  uroczysty apel, na którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów oraz nagród ufundowanych przez radę rodziców. Akcja była udana i sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł TM EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy koordynatorce pani Magdalenie Fajdek oraz pani  Marii Pastuszce za pomoc sprawnym przeprowadzeniu akcji. Mamy nadzieję, że matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Spotkanie z pisarką

21 września uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjum pojechali do LCK na spotkanie z autorką książek dla młodzieży Elżbietą Jodko-Kulą. Tematem przewodnim prelekcji były Nastoletnie problemy. Pisarka opowiadała o swojej pracy z młodzieżą, o tym jak podjęła decyzję, aby zacząć pisać. Zaprezentowała swoje powieści i sztuki teatralne, a także zdradziła skąd czerpie pomysły i jak przebiega jej praca twórcza. Zachęcała młodzież do podejmowania prób literackich oraz realizowania swoich marzeń. Otrzymaliśmy również cenny wpis do kroniki szkolnej, a uczniowie podziękowali za spotkanie. Wyjazd zorganizowała Hanna Krukowska.

Sprawozdanie z wycieczki uczniów kl. IV

Dnia 18.09.2017 r. o godzinie 8.00 wyjechaliśmy autobusem spod naszej szkoły do Lipska. Celem tej wycieczki były warsztaty w LCK. Pani Hanna Krukowska pokazała nam także ważne dla historii naszej małej ojczyzny miejsca.

Wysiedliśmy koło szkoły w Lipsku i podeszliśmy do kamienia z tablicą poświęconą żołnierzom BCh, gdzie zapaliliśmy znicz. Następnie udaliśmy się w kierunku nowego parkingu przy ul. Iłżeckiej, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca Żydów zamordowanych przez Niemców w 1939 r. Wstąpiliśmy na chwilę do kościoła, gdzie w przedsionku znajdują się pamiątkowe tablice ku czci bohaterów z czasów II wojny światowej i księży.

O godz. 9.00 rozpoczęły się warsztaty w LCK, które prowadziła pani Monika Sawicka, animatorka i dziennikarka TV Łódź. Dobraliśmy się w pary i zaczęliśmy tworzyć książkę naszych marzeń. Po zakończeniu zajęć wstąpiliśmy na chwilę do Izby Regionalnej, aby obejrzeć zgromadzone tam eksponaty.

Następnie udaliśmy się na lipski cmentarz parafialny, gdzie zapaliliśmy znicze przy grobach żołnierzy. Nad zalewem zapoznaliśmy się z komiksem poświęconym bitwie z czasów powstania listopadowego, a przy pomniku zapaliliśmy ostatni znicz.

Pełni wrażeń wróciliśmy o godz. 13.10 do szkoły.

Sprawozdanie napisali – Oliwia Pilecka i Eryk Mazurek