Home » 2017 » Grudzień

Monthly Archives: Grudzień 2017

Jasełka

Nie można wyobrazić sobie naszej szkoły bez wystawienia przez jej uczniów tradycyjnych bożonarodzeniowych jasełek. 22 grudnia 2017r. w szkole zgromadzili się goście, uczniowie, nauczyciele oraz obsługa szkoły, aby wspólnie wejść w magiczny czas Bożego Narodzenia. Dyrektor szkoły p.Grażyna Kulpińska powitała wszystkich gości, a wśród nich księdza proboszcza – Henryka Skuzę. Tegoroczne jasełka tradycyjnie nawiązały do zdarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat oraz tradycji polskiej. Pokazani są w nich mędrcy spieszący oddać pokłon Nowonarodzonemu Bogu, pastuszkowie, którzy „przybieżeli do Betlejem” z darami, aniołki, Herod i jego rycerze. Dzieci pod kierunkiem ks. A .Wolskiego oraz p. J. Prokop przygotowywały się do występu. Zostawały po lekcjach, uczyły się swoich ról. Przygotowywały ruch sceniczny i choreografię. Dużą wagę w tych jasełkach odegrały kostiumy, które były wyjątkowo barwne oraz charakteryzacja. Całość przedstawienia, przeplatana była kolędami tworzącymi niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Jasełka wystawione zostaną także dla mieszkańców i rodziców w dniu 06.01.2018r. (sobota) o godz. 11.15 w naszej szkole. Zapraszamy

Tytułu laureatów dla uczniów

Jesienią 2017r. odbyła się sesja jesienna Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki „OLIMPUS”, której wyniki otrzymaliśmy w grudniu. Aż sześciu uczniów naszej szkoły zdobyło tytuły laureata, a byli to: Julia Sułek, Michał Kaczor i Łukasz Niewadzi z kl. VII oraz Natalia Cichońska, Przemysław Szmajda i Magdalena Łepecka z kl. III PG. Opiekunowie: p. M. Fajdek i p. M. Pastuszka. Gratulujemy.

Dyplom – laureat – J. Sułek

Dyplom – laureat – Ł. Niewadzi

Dyplom – laureat – M. Kaczor

Dyplom – laureat – M. Łepecka

Dyplom – laureat – N. Cichońska

Dyplom – laureat – P. Szmajda

Nietypowe Mikołajki

Klasa II gimnazjum, zamiast organizowania sobie tradycyjnych prezentów, wyjechała 11 grudnia do kina na film pt. Najlepszy. Jest to poruszająca historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali od Mikołaja słodki upominek, który ufundowała rada rodziców, natomiast najmłodsze dzieci oraz przedszkolaki musiały się natrudzić i wykonać piosenkę lub powiedzieć wiersz, ponieważ do nich Św. Mikołaj dotarł osobiście. Dzieci po wręczeniu prezentów były prze szczęśliwe.