Home » 2018

Yearly Archives: 2018

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Czas przebaczania, wyciszenia i oczekiwania.

Aby przygotować nas do tego wielkiego wydarzenia, uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem pani Justyny Prokop i ks. Arkadiusza Wolskiego zaprezentowali Jasełka.

Wcielając się w postaci biblijne przybliżyli nam historię sprzed wieków, kiedy to narodził się Jezus. Poprzez odwołanie do współczesności uczniowie pokazali, jak w dzisiejszych czasach zacierają się tradycje. Stres i ciągłe życie w biegu sprawiają, że bardzo często zapominamy o tym, co jest w życiu naprawdę ważne.

Przedstawienie uświetnione zostało kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczennic naszej szkoły. Na zakończenie pani Dyrektor symbolicznie połamała się opłatkiem z przedstawicielami klas a wszystkim obecnym złożyła świąteczne życzenia.

Byliśmy na musicalu pt. Skrzypek na dachu

12 grudnia grupa 35 uczniów z klas – III gimnazjum, ósmych i siódmej miała możliwość obejrzenia w Teatrze Muzycznym w Lublinie musical pt. Skrzypek na dachu. Młodzież z przejęciem śledziła losy rodziny Tewjego Mleczarza, który musiał wybrać, czy życie zgodnie z tradycją jest ważniejsze nad szczęście córek. Cudowne pieśni do słów S. Harnicka i muzyki J. Bocka oraz porywające tańce przybliżyły młodym widzom żydowskie tradycje. Na pewno warto było czekać kilka miesięcy, aby zobaczyć to zachwycające widowisko. Wyjazd zorganizowała H. Krukowska

4 z 8 nagród zdobyły nasze uczennice

30 listopada odbył się powiatowy konkurs pt. Pieśni, które znamy i kochamy, którego pomysłodawczynią była p. Hanna Krukowska, a przygotowała go wspólnie z pracownikami Biblioteki Pedagogicznej w Lipsku. Było to kolejne przedsięwzięcie, które wpisało się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad konkursem objęli Starosta Lipski i Burmistrz MiG Lipsko.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 28 uczniów szkół podstawowych i 11 ze szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy wykazali się znajomością tekstów 20 pieśni z czasów zaborów i I wojny światowej rozwiązując test z luką oraz rozpoznawali tytuł pieśni na podstawie melodii. Nasze reprezentantki wypadły bardzo dobrze.

W starszej kategorii wiekowej -

II miejsce zajęła Karina Cichońska, a III Aleksandra Zardzewiała z kl. III PG

Wśród uczniów szkół podstawowych

III miejsce zajęła Agata Cebula, a wyróżnienie zdobyła Zuzanna Dusza

Nasz zespół wokalny, pod kierunkiem p. Justyny Prokop, uświetnił imprezę swoim śpiewem.