Home » 2018 » Luty

Monthly Archives: Luty 2018

Cykl warsztatów profilaktycznych w szkole

Na przełomie stycznia, lutego i marca 2018r. pedagodzy oraz psycholodzy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lipsku przeprowadzają cykl warsztatów dla naszych uczniów po 3 zajęcia w każdej klasie na tematy:

1) zachowanie uczniów – właściwa postawa na lekcjach, ulicy i w domu;

2) samodzielność dziecka;

3) jak bezpiecznie korzystać z Internetu, telefonu i innych urządzeń elektronicznych;

4) relacja rówieśnicze.

Uczniowie chętnie zadają pytania, pracują w grupach i udzielają informacji na zadawane pytania. mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie miała przełożenie na zachowanie naszych uczniów.

Zajęcia z grupą „Zaelektryzowani”

We wtorek 20.02.2018r. na sali gimnastycznej odbył się pokaz doświadczeń fizyczno – chemicznych przeprowadzonych przez grupę „Zaelektryzowani”. Fizyka i chemia to fascynujące dziedziny, a robiąc różne eksperymenty, nie tylko nie sposób się nudzić, ale przede wszystkim tak najlepiej poznawać świat. W niezwykłej lekcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas – od I SP do III Gim.  Eksperymenty jak w prawdziwym laboratorium, wybuchowe substancje, ciekawostki, nauka przekazana w zabawnej i atrakcyjnej formie – nie wiadomo, kiedy minęło 45 minut takiej nietypowej lekcji, w której uczestniczy się z zapartym tchem. Oczywiście zajęcia aktywizowały widzów, chętni uczniowie mogli być wykonawcami, czy nawet obiektem doświadczeń. Zajęcia zakończyły się gromkimi brawami dla prowadzących, a i w głowach naszych uczniów na pewno po takiej lekcji zostało dużo wiadomości.

I miejsce w eliminacjach miejsko – gminnaych do OTWP

16 lutego odbyły się Miejsko – Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w których I miejsce zajęli: Przemysław Szmajda – kl. III PG oraz Milena Stempień z kl. VI PSP. 3 miejsce zajęła Magdalena Łepecka z kl. III PG. Opiekun drużyn: p. S. Śmieciuch. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

Dyplom I miejsce – Przemysław Szmajda

Dyplom III miejsce -  Magdalena Łepecka