Home » 2018 » Maj

Monthly Archives: Maj 2018

Zielona szkoła w Wielkopolsce 22-26 maja 2018 r.

44 uczniów z klas IV, VI, VII i II gimnazjum spędziło 5 dni w kolebce państwa polskiego – Wielkopolsce. Bazę noclegową mieliśmy w pensjonacie w Skorzęcinie, tam również spożywaliśmy posiłki. Stamtąd codziennie wyjeżdżaliśmy na wycieczki, a zwiedziliśmy naprawdę dużo.
I dzień – zamek w Gołuchowie, gdzie mieliśmy lekcję muzealną pt. Izabela z Czartoryskich Działyńska, kobieta niezwykła.

II dzień – zwiedzanie Gniezna – Katedry ze słynnymi Drzwiami gnieźnieńskimi, Muzeum początków państwa polskiego, następnie popłynęliśmy promem na Ostrów Lednicki, gdzie znajdowała się jedna z pierwszych rezydencji Piastów.

III dzień – zwiedzanie osady łużyckiej w Biskupinie i Mysiej wieży w Kruszwicy

IV dzień – zwiedzanie Poznania – Rynku z pięknym renesansowym ratuszem, barokowej fary, cytadeli oraz pałacu Raczyńskich w Rogalinie (wnętrza pałacowe, powozownia, galeria obrazów i park ze słynnymi dębami).

V dzień – lekcje muzealne w Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie.

Każdego dnia po południu był czas na gry sportowe, spacery nad jeziorem.

Myślę, że wyjazd był udany i pełen wrażeń. Mieliśmy szczęście do dobrych przewodników, dobrej pogody, dobrych warunków noclegowych i smacznych posiłków.

Organizatorką wyjazdu była Hanna Krukowska, której w opiece nad wesołą gromadką pomagały p. dyrektor G. Kulpińska, p. J. Drężek i Karolina Papka, która wyjechała jako wolontariuszka. Koszt imprezy to 470 zł, z czego Rada Rodziców dofinansowała po 40 zł dla każdego ucznia, każdy z uczestników otrzymał zwrot kosztów w wysokości 20 zł.

Wyróżnienie w Konkursie Laureatów

10 maja 2018r. w Kuźni Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury AMFITEATR w Radomiu odbył się Koncert Laureatów XXXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, do którego zakwalifikowała się Zuzanna Gozdur – z kl. VII a zdobywając tytuł laureata w LCK w Lipsku. Podczas koncertu Zuzia zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.

Dyplom – wyróżnienie – Z. Gozdur

Dyplom – udział w Koncercie – Z. Gozdur