Home » 2018 » Wrzesień

Monthly Archives: Wrzesień 2018

Dzień Głośnego Czytania

Od września bieżącego roku szkolnego klasy II i III PSP przystąpiły do szkolnego konkursu edukacyjnego z Gangiem Słodziaków. Celem konkursu jest wyrabianie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Uczniowie tych klas biorą udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki ” Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne czytanie w domu dokumentowane podpisem rodzica nagradzane jest naklejką Słodziaka umieszczoną w albumie ucznia ” Czytaj codziennie”. Uczniowie wzięli również udział w obchodach Dnia Głośnego Czytania zorganizowanego w naszej szkole 28 września. Następnie wykonają prace konkursowe.

Nasi uczniowie na spotkaniu z pisarzem

W ramach XVI Lipskich Spotkań z Książką organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipsku uczniowie klasy V PSP uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsowiczem pt.  ” Nie tylko Ciumkowie”. Uczniowie obejrzeli także wystawę obrazów autorstwa ks. St. Drąga pt. „Piękna nasza Polska cała. W 100 Rocznicę Niepodległości Polski”. Zwiedzili bibliotekę publiczną, a także gościli w Powiatowej Straży Pożarnej w Lipsku.

Spotkanie z pisarką

W dniu 20 września w Lipskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z pisarką literatury dziecięcej Panią Zofią Stanecką i ilustratorem Danielem de Latour. Autorka spotkała się z uczniami kl. III i IV PSP w Krępie Kościelnej. Podczas spotkania czytała dzieciom fragmenty książek, urozmaicając je ilustracjami. Opowiedziała jak powstaje książka zwracając uwagę na pracę ilustratora, rolę wydawcy oraz skąd czerpie pomysły na pisanie książek i jak wygląda jej codzienna praca. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Podczas warsztatów plastycznych powstało wiele znakomitych prac. Miłym akcentem dla uczestników był również słodki poczęstunek. Na zakończenie spotkania pisarka rozdała autografy
i fotografowała się z uczestnikami. Spotkanie było niezwykle udane i na długo zostanie w pamięci uczniów.