Home » 2018 » Październik

Monthly Archives: Październik 2018

Duży sukces młodych historyków

30 października w PSP w Solcu nad Wisłą odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego pt. Drogi Polaków do niepodległości, w którym należało się wykazać wiedzą z historii Polski w latach 1788-1918.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z siedmiu szkół – podstawowych i gimnazjów z powiatu lipskiego. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Niewadzi i Julia Cielebąk z kl. VIIIa oraz Michał Brudnicki z kl. VII. Oni najlepiej napisali test w etapie szkolnym.

Eliminacje powiatowe składały się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy pisali test indywidualny i tu nasi uczniowie wypadli najlepiej, a Łukasz stracił tylko 1 punkt z 42. Następnie odbyły się potyczki zespołowe. Uczniowie mieli zinterpretować wylosowany tekst źródłowy i odpowiedzieć na dodatkowe pytania jury, które było pod ogromnym wrażeniem wypowiedzi Łukasza, kapitana zespołu.

Łukasz Niewadzi został laureatem konkursu (pokonał 20 uczestników), a nasza drużyna zdobyła także I miejsce zespołowo. Konkurs był perfekcyjnie przygotowany, a swoim patronatem objął go wójt gminy Solec, który ufundował także cenne nagrody.

Pierwsze sukcesy sportowe naszych uczniów

Dnia 17.10.18r. odbyły się w Chotczy zawody w biegach przełajowych na szczeblu powiatowym. Brało w nich udział 18 zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę na wyznaczonych wcześniej trasach.  Spośród 18 zawodników 12 z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu, a troje stanęło na podium: P.Piaszczak(kl.V) – III miejsce, A.Cebula (kl.VIII)- II miejsce, J Kaczor (kl.VIII) – II miejsce. Opiekunowie grupy: p.M. Wojdygo, p. M. Jabłoński

Mecz towarzyski w piłkę nożną

W dniu 11.10.18r. odbył się mecz towarzyski w piłkę nożną z zaprzyjaźnioną szkołą im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie. Był to mecz rewanżowy, na który zostali zaproszeni uczniowie z wyżej wymienionej placówki. Pierwsze spotkanie, które odbyło się tydzień wcześniej na boisku sportowym w Hucie, zakończyło się wygraną naszych chłopców. Mecz rewanżowy natomiast zakończył się remisem. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: P. Jabłoński (kl.V), K. Serafin (kl.V), J. Zbroś (kl.V), E. Seweryn(kl.V), B. Krukowski (kl.V), M. Sułek (kl.V), J. Kaczor ( kl. VIII), J. Mąka (kl. III PG), C. Cheba ( kl. VI). Opiekun grupy : p. M. Jabłoński