Home » 2018 » Październik

Monthly Archives: Październik 2018

Duży sukces młodych historyków

30 października w PSP w Solcu nad Wisłą odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego pt. Drogi Polaków do niepodległości, w którym należało się wykazać wiedzą z historii Polski w latach 1788-1918.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z siedmiu szkół – podstawowych i gimnazjów z powiatu lipskiego. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Niewadzi i Julia Cielebąk z kl. VIIIa oraz Michał Brudnicki z kl. VII. Oni najlepiej napisali test w etapie szkolnym.

Eliminacje powiatowe składały się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy pisali test indywidualny i tu nasi uczniowie wypadli najlepiej, a Łukasz stracił tylko 1 punkt z 42. Następnie odbyły się potyczki zespołowe. Uczniowie mieli zinterpretować wylosowany tekst źródłowy i odpowiedzieć na dodatkowe pytania jury, które było pod ogromnym wrażeniem wypowiedzi Łukasza, kapitana zespołu.

Łukasz Niewadzi został laureatem konkursu (pokonał 20 uczestników), a nasza drużyna zdobyła także I miejsce zespołowo. Konkurs był perfekcyjnie przygotowany, a swoim patronatem objął go wójt gminy Solec, który ufundował także cenne nagrody.

Pierwsze sukcesy sportowe naszych uczniów

Dnia 17.10.18r. odbyły się w Chotczy zawody w biegach przełajowych na szczeblu powiatowym. Brało w nich udział 18 zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę na wyznaczonych wcześniej trasach.  Spośród 18 zawodników 12 z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu, a troje stanęło na podium: P.Piaszczak(kl.V) – III miejsce, A.Cebula (kl.VIII)- II miejsce, J Kaczor (kl.VIII) – II miejsce. Opiekunowie grupy: p.M. Wojdygo, p. M. Jabłoński

” Nauczyciel to ten, który wprowadza nas do wielkiej szkoły odkrywania świata.”

Tym hasłem opatrzone były tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Był to wyjątkowy dzień poświęcony nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Uczniowie zaprezentowali krótkie scenki, których celem było przybliżenie funkcjonowania placówki. Całość opatrzona była piosenkami tematycznymi w wykonaniu zespołu wokalnego. Zwieńczeniem imprezy były przepiękne życzenia skierowane do wszystkich pracowników szkoły oraz słodki poczęstunek.