Home » 2018 » Listopad

Monthly Archives: Listopad 2018

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada uroczyście świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna prezentowała się tego dnia
w strojach galowych. O godzinie 11.11 rozbrzmiał hymn państwowy – wszystkie 4 zwrotki. Uczniowie klasy V zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. Opowiedz mi dziadku, w którym przypomnieli trudną drogę Polaków do wolności. Wiersze i piękne pieśni w wykonaniu zespołu wokalnego dostarczyły słuchaczom wielu wzruszeń, także rodzicom, którzy mogli obejrzeć akademię przy okazji wywiadówki w dniu 14 listopada. W piątek odbyła się także już IX edycja Szkolnego Festiwalu Pieśni Patriotycznych, tym razem znów formie konkursowej. Uczniów do występów przygotowały Hanna Krukowska i Anna Bajkowska, oprawę muzyczną przygotowała Justyna Prokop, a piękną dekorację stworzyły Magda Dobrzyńska i Anna Cieślik-Baryła.