Home » 2018 » Listopad

Monthly Archives: Listopad 2018

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada uroczyście świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna prezentowała się tego dnia
w strojach galowych. O godzinie 11.11 rozbrzmiał hymn państwowy – wszystkie 4 zwrotki. Uczniowie klasy V zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. Opowiedz mi dziadku, w którym przypomnieli trudną drogę Polaków do wolności. Wiersze i piękne pieśni w wykonaniu zespołu wokalnego dostarczyły słuchaczom wielu wzruszeń, także rodzicom, którzy mogli obejrzeć akademię przy okazji wywiadówki w dniu 14 listopada. W piątek odbyła się także już IX edycja Szkolnego Festiwalu Pieśni Patriotycznych, tym razem znów formie konkursowej. Uczniów do występów przygotowały Hanna Krukowska i Anna Bajkowska, oprawę muzyczną przygotowała Justyna Prokop, a piękną dekorację stworzyły Magda Dobrzyńska i Anna Cieślik-Baryła.

Ślubowanie klasy I-ej.

Dnia 06.11.2018r. odbyło się uroczyste Ślubowanie Klasy I-ej. Do społeczności uczniowskiej zostało przyjętych 18 nowych członków. Maluchy złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, następnie p. wicedyrektor Maria Pastuszka dokonała pasowania ich na uczniów naszej szkoły. Te podniosłe momenty były poprzedzone częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy I-ej, w której udowodnili oni, że już wiele potrafią i zasługują na to, aby zostać przyjętymi w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Krępie Kościelnej. Nie zabrakło miłych upominków od dyrekcji i starszych kolegów z klasy II-giej. Wspólny poczęstunek, również dostarczył wiele emocji. Tort ufundowany przez kl. II-gą był jego główną atrakcją. Wychowawczyni klasy p. mgr Renata Bojek wiąże z nowymi uczniami wielkie nadzieje, że będą grzecznymi i pracowitymi uczniami.