Home » 2018 » Grudzień » 03

Daily Archives: 3 grudnia 2018

4 z 8 nagród zdobyły nasze uczennice

30 listopada odbył się powiatowy konkurs pt. Pieśni, które znamy i kochamy, którego pomysłodawczynią była p. Hanna Krukowska, a przygotowała go wspólnie z pracownikami Biblioteki Pedagogicznej w Lipsku. Było to kolejne przedsięwzięcie, które wpisało się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad konkursem objęli Starosta Lipski i Burmistrz MiG Lipsko.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 28 uczniów szkół podstawowych i 11 ze szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy wykazali się znajomością tekstów 20 pieśni z czasów zaborów i I wojny światowej rozwiązując test z luką oraz rozpoznawali tytuł pieśni na podstawie melodii. Nasze reprezentantki wypadły bardzo dobrze.

W starszej kategorii wiekowej -

II miejsce zajęła Karina Cichońska, a III Aleksandra Zardzewiała z kl. III PG

Wśród uczniów szkół podstawowych

III miejsce zajęła Agata Cebula, a wyróżnienie zdobyła Zuzanna Dusza

Nasz zespół wokalny, pod kierunkiem p. Justyny Prokop, uświetnił imprezę swoim śpiewem.