Home » 2019

Yearly Archives: 2019

Wielka Liga Czytelników – etap szkolny

W listopadzie 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu propagującego czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych – Wielkiej Ligii Czytelników. Jednym z organizatorów jest Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Katowicach. W tym roku odbywa się już IV edycja konkursu, a skali kraju bierze w nim udział ponad 17 tys. uczniów. Z naszej szkoły do konkursu zgłosiło się ponad 20 uczniów, a do końca I etapu dotrwało 17 osób. Określenie dotrwało nie jest przypadkowe, bo żeby zaliczyć etap szkolny uczeń musiał przeczytać 6 książek i rozwiązać dość szczegółowe testy, w których wykazywał się nie tylko znajomością treści lektury, ale także umiejętnością korzystania ze słowników i encyklopedii, rozwiązywał zadania matematyczne, geograficzne, historyczne itp. Rozwiązanie 6 testów na co najmniej 80% uprawniało czytelnika do przystąpienia do testu kwalifikacyjnego, który wyłonił reprezentantów do II etapu.

I tak w kategorii klas młodszych najlepszymi okazali się

Piotr Badeński – kl. II

Bartosz Włoszczak – kl. III

Paulina Gawlik – kl. III

Klasy V-VIII reprezentować będą uczennice kl. VII

Alicja Drężek

Kinga Głowacka

Wiktoria Włoszczak

Etap powiatowy odbędzie się 28 lutego b.r. w Bibliotece Pedagogicznej w Lipsku.

Do konkursu przystąpiło 5 szkół z powiatu lipskiego. Oczywiście życzymy naszym uczniom przysłowiowego połamania pióra. Szkolnym koordynatorem konkursu jest oczywiście szkolna bibliotekarka Hanna Krukowska.

WOŚP

Wzorem lat ubiegłych, 13 stycznia 2019r uczniowie ZPO wzięli udział w finale WOŚP. Podczas 27 już finału zbieraliśmy na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki ofiarności mieszkańców naszego regionu udało nam się zebrać rekordową sumę – 1380,29zł, 1$i 0,19 euro! Wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy!

Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pana Michała Jabłońskiego przygotowali pokaz akrobatyczny, który został zaprezentowany w tym dniu w Lipskim Centrum Kultury.

Laureaci konkursu kalendarz bezpieczeństwa

W październiku ubiegłego roku Komendant Powiatowy Policji w Lipsku ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Celem konkursu było przedstawienie bezpiecznych zachowań, popularyzacja wiedzy o nich, uwrażliwienie młodych ludzi na czyhające niebezpieczeństwa, zrozumienie i poszanowanie przepisów prawa a także burzenie stereotypów dotyczących beztroskich zachowań młodych ludzi. Komisja konkursowa wybrała 41 najlepszych prac, z których 16 zwycięskich posłużyło do stworzenia kalendarza bezpieczeństwa na 2019 rok.

Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej placówki: Julita Mąka z kl. II PSP oraz Natalia Karolik z kl. V PSP. Dziewczynki z rąk policjantów KP w Lipsku otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.