Home » 2019 » Luty

Monthly Archives: Luty 2019

I i II miejsce w konkursie plastycznym

Uczennica kl. III PG Karina Cichońska zdobyła I i II miejsce w Regionalnym Konkursie „Gminne Talenty Plastyczne” organizowanym przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Jagielońskie w dniu 09.10.2018r. w  Radomiu.  Gratulujemy.

dyplom II miejsce

dyplom Imiejsce

Image280219113743

Image280219113812

XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej

Dnia 23.02.2019r. odbyły się zawody sportowe w halowej piłce nożnej pt.:” W Poszukiwaniu Talentu Piłkarskiego.” W skład reprezentacji z Krępy Kościelnej wchodzili: P. Jabłoński, J. Zbroś, M. Sułek, B. Krukowski, K. Serafin, C. Cheba, A. Dusza, J. Wójcik, E. Seweryn.

Nasza drużyna dotarła do małego finału, gdzie grała o trzecie miejsce. Niestety ulegli (w rzutach karnych) drużynie z Lipska i tym samym zajęli IV miejsce. Natomiast tytuł Najlepszego Bramkarza  w kategorii szkoły podstawowe klasy 1 – 6 powędrował do Karola Serafina z klasy V. Serdecznie gratulujemy. Opiekunem grupy był p. Marek Wojdygo.

dyplom najlepszy bramkarz

” Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen…” – spektakl profilaktyczny.

Dnia 22.02.2019r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Edukacji i Profilaktyki ” Maska” z Krakowa. Uczniowie klas IV- VIII PSP i III gimnazjum obejrzeli spektakl profilaktyczny pt.:” Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen…” Tematyka spektaklu dotyczyła skutków uzależnienia od środków psychoaktywnych, oraz miała na celu uświadomić uczniom konsekwencje błędnych decyzji życiowych. Aktorzy ukazali jaką wartością jest życie ludzkie, które należy za wszelką cenę chronić.

Jednym z przesłań sztuki było uświadomienie, że każda osoba może osiągnąć w życiu sukces, wystarczy wyznaczyć sobie cele i do nich dążyć. Młodzi ludzie sięgają po narkotyki, nie liczą się z konsekwencjami. Tymczasem bardzo szybko można wpaść w szpony nałogu. Wówczas  „gra” staje się nierówna, a na szali postawione jest to, co najważniejsze – życie ludzkie.

Celem spektaklu było przybliżenie uczniom zgubnych skutków sięgania po narkotyki, jak również zmuszenie do refleksji nad własną postawą.

pedagog szkolny: Halina Góralska