Home » 2019 » Marzec

Monthly Archives: Marzec 2019

I miejsce w tenisie stołowym

W dniu 6 marca w Woli Sołeckiej odbyły się zawody w tenisie stołowym w kategorii chłopców rocznik 2006-2008, na szczeblu gminnym jak również powiatowym . Drużyna chłopców w składzie Paweł Jabłoński, Jakub Zbroś, Michał Sułek zajęła pierwsze miejsca zarówno w gminie  jak również powiecie tym samym awansowali do szczebla między powiatowego który odbędzie się 22 marca w Jedlińsku. Po zakończeniu turnieju w Woli Sołeckiej   chłopcy dołączyli do kolegów, którzy już czekali na nich w Lipsku i rozegrali turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarka zajmując trzecie miejsce w Powiecie.
Tego samego dnia tj. 6 marzec w Woli Sołeckiej odbyły  się zawody w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt rocznik 2003-2005 na szczeblu gminnym . Drużyna dziewcząt w składzie Wiktoria Dusza, Agata Cebula zajęły pierwsze miejsce i awansowały do rozgrywek powiatowych tam również zostały niepokonane i awansowały do szczebla międzypowiatowego, który odbędzie się 25 marca w Jedlińsku.

dyplom_I_miejsce_chlopców_gmina

dyplom_I_miejsce_chłopców_powiat

dyplom_I_miejsce_dziewcząt_gmina

dyplom_I_miejsce_dziewcząt_powiat

Najlepsi czytelnicy w powiecie

28 lutego odbył się II etap Wielkiej Ligi Czytelników, tym razem na szczeblu powiatowym. Wzięły w nim udział 3-osobowe zespoły z pięciu szkół podstawowych – PSP w Lipsku, PSP w Długopoli, PSP w Jaworze Soleckim, NSP w Gozdawie i 2 zespoły
z naszej szkoły (w kategorii klas V-VIII znalazła się tylko nasza reprezentacja).

Uczniowie mieli za zadanie w ciągu 60 minut rozwiązać zespołowo 7-stronicowy, bardzo szczegółowy test ze znajomości określonej lektury. Nasi reprezentanci poradzili sobie doskonale w krótszym czasie. Zajęli I miejsce w obydwu kategoriach wiekowych i przeszli do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 28 marca w Radomiu. Otrzymali oni tytuł Mistrza Powiatu, a przypomnę że są to:
w kategorii klas młodszych

Piotr Badeński – kl. II

Bartosz Włoszczak – kl. III

Paulina Gawlik – kl. III

w kategorii klas starszych uczennice kl. VII

Alicja Drężek

Kinga Głowacka

Wiktoria Włoszczak

„Co o zdrowiu wiedzą przedszkolaki?”

05.03.2019r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs przedszkolny „Co o zdrowiu wiedzą przedszkolaki?”. Do konkursu przystąpiły wszystkie przedszkolaki podzielone losowo na pięć drużyn. Dzieci wykonały zadania w IX konkurencjach, podczas których wykazały się dużą wiedzą prozdrowotną. Rywalizacja była wyrównana. Zwycięzcą konkursu – I miejsce zdobyła Drużyna niebieska,  II miejsce – Drużyna żółta i Drużyna pomarańczowa, III miejsce – Drużyna zielona i Drużyna czerwona. W nagrodę przedszkolaki otrzymały okolicznościowe dyplomy, po jabłku i po balonie. Opracowała mgr J. Puton