Home » 2020 » Kwiecień

Monthly Archives: Kwiecień 2020

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

ogr

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Nauka będzie się odbywać na odległość.

24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

Rozporządzenie

Uzasadnienie

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.

Harmonogram egzaminów

Zachęcamy również do śledzenia informacji publikowanych na stronie internetowej: www.gov.pl/edukacja

Dzień Ziemi – konkurs plastyczny.

ziemia

UWAGA!!!

KONKURS PLASTYCZNY

Wczoraj to jest 22 kwietnia na całej Planecie obchodziliśmy bardzo ważne święto – Dzień Ziemi. Jest to największe święto ekologiczne, które obchodzone jest od roku 1970 na całym świecie. Celem tych obchodów jest budowanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Ziemi, propagowanie właściwych postaw ekologicznych, kształtowanie szacunku oraz odpowiedzialności za stan środowiska.

Z tej okazji Lipskie Centrum Kultury wraz  Urzędem Miasta i Gminy Lipsko zachęcają Was do udziału w konkursie plastycznym „ŚMIECIOSZTUKA, czyli jak zrobić coś z niczego”

Aby wziąć udział w konkursie należy:
1. Wykonać pracę przestrzenną z materiałów odpadowych, np. rolek po papierze, plastikowych butelek, pojemników, nakrętek itp. dostępnych w Waszych domach. Mogą to być roboty, pojazdy, ozdoby do domu, zabawki lub jakikolwiek inny pomysł, który Wam przyjdzie do głowy.
2. Przysłać krótki filmik, który zaprezentuje Waszą pracę oraz zdjęcie pracy na adres biblioteka@lcklipsko.pl w tytule „Śmieciosztuka”
3. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7 – 15 lat
4. Najlepsze prace otrzymają nagrody rzeczowe.
5. Szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu dostępnego na stronie Lipskiego Centrum Kultury: ➡️http://lcklipsko.pl/konkursy-przegla…/konkursy-i-festiwale/… ⬅️

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od 16 kwietnia 2020 r.

nakaz

Od czwartku, 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Za nieprzestrzeganie przepisów grozi kilkaset złotych kary.

Wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik lub chustkę. Pamiętajmy, że taka maseczka ma chronić innych przed nami, szczególnie kiedy kasłamy lub kichamy.

Osoby, które nie dostosują się do nowych przepisów, muszą liczyć się z karą. Za brak zasłoniętych ust i nosa od czwartku 16 kwietnia 2020 można dostać mandat w wysokości 500 zł. Pamiętajmy również, że maseczka ma przede wszystkim spełniać swoją funkcję, a nie być elementem designu, na który wydamy krocie.

Miejmy także świadomość odnośnie właściwego użytkowania maseczek ochronnych.

jak prawidłowo

Jednocześnie przypominamy, że kluczowe jest zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób – 2m.

maska