Home » 2020 » Sierpień

Monthly Archives: Sierpień 2020

Procedura bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Zespole Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej

procedury

Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Zespole Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej.

Procedura bezpieczeństwa 01.09.doc Krępa Kościelna

Bezpieczny powrót do szkół – spot informacyjny

bezpieczny

#BezpiecznyPowrótDoSzkoły – tak został zatytułowany spot informacyjny przygotowany przez Telewizję Polską we współpracy zMinisterstwem Edukacji Narodowej oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

W materiale filmowym zostały zawarte istotne informacje dla uczniów, którzy 1 września rozpoczynają naukę w szkołach.

W sposób krótki i obrazowy przedstawiono najważniejsze zasady bezpieczeństwa jakie będą obowiązywać w placówkach oświatowych: dezynfekcja dłoni, obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas kichania, częste mycie rąk, używanie własnych przedmiotów, nie dzielenie się posiłkami.  Złe samopoczucie natychmiast powinno być zgłoszone nauczycielowi.

Bezpieczny powrót do szkół – dowiedz się więcej:

Zapraszamy do obejrzenia !!!

1 września 2020 r. – dzieci wracają do szkół i przedszkoli

1 wrzesnia

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy stacjonarnie z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN.

Wytyczne zawierają ogólne i szczegółowe zalecenia związane m.in. z: organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.

Główną wytyczną jest bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki, regularne czyszczenie pomieszczeń. Uczniowie w klasach nie będą musieli nosić maseczek. W miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazówkami dla rodziców oraz uczniów zamieszczonymi na poniższych grafikach oraz wytycznymi dla szkół i placówek – wrzesień 2020.

rodzice

uczen