Home » 2020 » Wrzesień

dch

ac0d50524c71b77a547b569e18eaa26c

15.09.2020 r. – Międzynarodowy Dzień Kropki

We wtorek 15 września po raz pierwszy w naszym przedszkolu Maluchy obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Dzieci wykonywały wspólną pracę – jesienne drzewo.

Powstały piękne„ kropkowane” sowy z plasteliny.  Zaszaleliśmy również z kredą i na placu szkolnym zostawiliśmy po sobie ślad w postaci barwnych obrazków.

BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE

Bezpieczna szkoła – poradnik MEN

poradnik

Ministerstwo Edukacji Narodowej, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, innymi resortami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, przygotowało poradnik „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”. Materiał to kompendium wiedzy na temat rozpoznawania sytuacji zagrożeń i reagowania na nie.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Bezpieczna_Szkoła_Zagrożenia_i_zalecane_działania_profilaktyczne_w_zakresie_bezpieczeństwa_fizycznego_i_cyfrowego_uczniów