Home » Bez kategorii » VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia. Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystym apelem przy udziale pani Dyrektor Grażyny Kulpińskiej, która otworzyła ten wyjątkowy dzień.

Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez 9 Egzaminatorów TM, a byli to:  Aleksandra Drężek,  Alicja Drężek, Kinga Głowacka, Milena Stempień, Amelia Sułek, Julia Zielińska, Judyta Potrząsaj, Wiktoria Włoszczak i Bartłomiej Szmajda. Egzaminowani, czyli uczniowie klas III- VII PSP i II-III PG losowali zestawy i w ciągu 2-3 minut mieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów.

Do egzaminu zgłosiło się 119 uczniów i 7 nauczycieli. Tytuły „Experta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 69 uczniów i 7 nauczycieli.

Na koniec nastąpiło podsumowanie akcji, czyli  uroczysty apel, na którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów oraz nagród ufundowanych przez radę rodziców. Akcja była udana i sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł TM EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy koordynatorce pani Magdalenie Fajdek oraz pani  Marii Pastuszce za pomoc sprawnym przeprowadzeniu akcji. Mamy nadzieję, że matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Kalendarz

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« sie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930