Home » Bez kategorii » VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia. Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystym apelem przy udziale pani Dyrektor Grażyny Kulpińskiej, która otworzyła ten wyjątkowy dzień.

Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez 9 Egzaminatorów TM, a byli to:  Aleksandra Drężek,  Alicja Drężek, Kinga Głowacka, Milena Stempień, Amelia Sułek, Julia Zielińska, Judyta Potrząsaj, Wiktoria Włoszczak i Bartłomiej Szmajda. Egzaminowani, czyli uczniowie klas III- VII PSP i II-III PG losowali zestawy i w ciągu 2-3 minut mieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów.

Do egzaminu zgłosiło się 119 uczniów i 7 nauczycieli. Tytuły „Experta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 69 uczniów i 7 nauczycieli.

Na koniec nastąpiło podsumowanie akcji, czyli  uroczysty apel, na którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów oraz nagród ufundowanych przez radę rodziców. Akcja była udana i sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł TM EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy koordynatorce pani Magdalenie Fajdek oraz pani  Marii Pastuszce za pomoc sprawnym przeprowadzeniu akcji. Mamy nadzieję, że matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

« lis