Home » Bez kategorii » Wielka Liga Czytelników – etap szkolny

Wielka Liga Czytelników – etap szkolny

W listopadzie 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu propagującego czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych – Wielkiej Ligii Czytelników. Jednym z organizatorów jest Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Katowicach. W tym roku odbywa się już IV edycja konkursu, a skali kraju bierze w nim udział ponad 17 tys. uczniów. Z naszej szkoły do konkursu zgłosiło się ponad 20 uczniów, a do końca I etapu dotrwało 17 osób. Określenie dotrwało nie jest przypadkowe, bo żeby zaliczyć etap szkolny uczeń musiał przeczytać 6 książek i rozwiązać dość szczegółowe testy, w których wykazywał się nie tylko znajomością treści lektury, ale także umiejętnością korzystania ze słowników i encyklopedii, rozwiązywał zadania matematyczne, geograficzne, historyczne itp. Rozwiązanie 6 testów na co najmniej 80% uprawniało czytelnika do przystąpienia do testu kwalifikacyjnego, który wyłonił reprezentantów do II etapu.

I tak w kategorii klas młodszych najlepszymi okazali się

Piotr Badeński – kl. II

Bartosz Włoszczak – kl. III

Paulina Gawlik – kl. III

Klasy V-VIII reprezentować będą uczennice kl. VII

Alicja Drężek

Kinga Głowacka

Wiktoria Włoszczak

Etap powiatowy odbędzie się 28 lutego b.r. w Bibliotece Pedagogicznej w Lipsku.

Do konkursu przystąpiło 5 szkół z powiatu lipskiego. Oczywiście życzymy naszym uczniom przysłowiowego połamania pióra. Szkolnym koordynatorem konkursu jest oczywiście szkolna bibliotekarka Hanna Krukowska.

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« maj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30