Home » Bez kategorii » Uwaga !!! ważna informacja dla uczniów ZPO w Krępie Kościelnej

Uwaga !!! ważna informacja dla uczniów ZPO w Krępie Kościelnej

uwaga

Drodzy uczniowie,

Mamy nadzieję, że nie traktujecie czasu zawieszenia zajęć jako dodatkowych ferii. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły powinna zostać wykorzystana do powtórzenia i utrwalenia wiadomości i umiejętności oraz rozwijania zainteresowań.

Z myślą o Was na stronie szkoły została utworzona dodatkowa zakładka w Menu Głównym (górny pasek) MATERIAŁY DO POWTÓRZENIA. Znajdziecie tam materiały z poszczególnych przedmiotów do powtórzenia, przećwiczenia. Prosimy na bieżąco śledzić zakładkę swojej klasy, gdyż nauczyciele uczący będą zamieszczać dodatkowe materiały. Pamiętajcie o swoich kolegach i koleżankach żeby przekazać im informację o zakładce MATERIAŁY DO POWTÓRZENIA.

Prosimy o poważne podejście do zadanych prac.

Rodzicu,

• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły powinna zostać wykorzystana do powtórzenia i utrwalenia wiadomości i umiejętności oraz rozwijania zainteresowań.  Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Dodatkowo na stronie internetowej naszej szkoły www.zpo-krepa.pl w zakładce Materiały do powtórzenia znajdują się materiały z poszczególnych przedmiotów do samodzielnego powtórzenia przez Wasze dzieci.
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Wejdź na stronę szkoły www.zpo-krepa.pl w zakładkę Materiały do powtórzenia – powtórz, przećwicz omówiony materiał z poszczególnych przedmiotów. Możesz również w tym czasie przeczytać lekturę w wersji online dostępną na stronach:

• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Kwiecień 2020
« mar