Home » Bez kategorii » Wielga Liga Czytelników

Wielga Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

W listopadzie 2019 roku ruszyła V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek, podkreślenie roli wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami i przede wszystkim wyłonienie najlepszych czytelników.

Koordynatorem powiatowym konkursu została nauczycielka języka polskiego – mgr Anna Bajkowska, zaś koordynatorem szkolnym nauczycielka i bibliotekarka – mgr Hanna Krukowska.

W skali kraju w konkursie wzięło udział 20351 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Z terenu powiatu lipskiego do Wielkiej Ligi przystąpili uczniowie z PSP w Krepie Kościelnej, PSP w Lipsku, PSP w Długowoli oraz PSP w Jaworze Soleckim.

Tylko z naszej szkoły do konkursu zapisało się aż 44 uczestników z klas I- VIII, z czego 21 uczniów zdobyło wymagane 10 sprawności i przystąpiło do testu kwalifikacyjnego.

28 maja troje najlepszych czytelników z każdej ze szkół naszego powiatu  zmierzyło się w teście finałowym. Dzięki temu wyłonieni zostali: Mistrz, I Wicemistrz oraz II Wicemistrz Powiatu w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I- IV oraz kl. V-VIII.

Etap powiatowy- wyniki

Laureatom oraz wszystkim, którzy podjęli wysiłek i włączyli się do V edycji Wielkiej Ligi Czytelników serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów czytelniczych.

Ponadto w ramach Wielkiej Ligi Czytelników koordynatorki z naszej placówki podjęły działania, aby zdobyć dla szkoły Certyfikat

„Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”
w roku szkolnym 2019/2020

Sprawozdanie z realizacji projektu Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników