Home » Klasa II

Klasa II

Religia

Pomódl się Drogą Krzyżową:

https://www.youtube.com/watch?v=48De2Uov674

 


Religia – temat 36

Msza Św. jest ucztą, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus.Pan Jezus spożył Ostatnią Wieczerzę w ……..(rozwiąż ćw. 1 i wpisz brakujący wyraz).
Odczytaj tekst biblijny z podręcznika (Mk 14,22-24) i rozwiąż ćw. 2 i 3 w zeszycie ćwiczeń.Pan Jezus na Ostatniej Wieczerzy przemienił chleb w swoje Ciało a wino w swoją Krew.W ten sposób ustanowił Najświętszy Sakrament.W Wielki Czwartek Pan Jezus odprawił pierwszą Mszę Św. oraz ustanowił sakrament kapłaństwa.Zrób 4 ćw. i naucz się tej modlitwy na pamięć. Podziękuj Panu Bogu za to, że możesz się z Nim spotkać na Mszy Św.(zeszyt ćwiczeń – ćw.5).


Religia

Tydzień przed swoją męką i śmiercią Pan Jezus przybył do Jerozolimy.Wjechał tam na osiołku.Mieszkańcy Jerozolimy witali Go bardzo radośnie.; jak Króla.Rzucali na drogę zielone gałązki palm i wznosili okrzyki.Hosanna! Słowo to oznacza cześć, chwałę.Odczytaj fragment Pisma Św.(Mk 11,9) z podręcznika.Wydarzenia uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy obchodzimy w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu- w Niedzielę Palmową.Rozpoczyna ona Wielki Tydzień.W Niedzielę Palmową przychodzimy do kościoła z palmą.W ten dzień oddajemy cześć Panu Jezusowi,przypominamy o Jego wjeździe do Jerozolimy i modlimy się ze wszystkimi, śpiewając „Hosanna.Zrób ćwiczenia 1,2,3,4,5 z ćwiczeniówki, temat 35 .


Język angielski

Proszę, aby dzieci powtarzały słownictwo, które poznaliśmy do tej pory. Zachęcam także do korzystania z linków do stron internetowych, które podane są na stronie głównej szkoły przy języku angielskim. Zawarte tam ciekawe quizy, filmiki, testy gry pozwolą dzieciom uczyć się i utrwalać słownictwo poprzez zabawę.


Religia

Witam bardzo serdecznie.

Proszę o nauczenie i utrwalenie modlitw z końca podręcznika do religii.

Naucz się na pamięć siedem grzechów głównych.

Narysuj, jak możesz przeprosić Pana Jezusa za grzechy.
Pomyśl;
-Jak przepraszać Pana Boga za grzechy?
-Jaki jestem dla innych ludzi?
-Jaka jest moja postawa w czasie modlitwy?
Módl się każdego dnia w różnych intencjach. Postaraj się wykonać dobry uczynek i zrób to z serca.

Informatyka

Można korzystać ze strony https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje  – w poszczególnych klasach w planie lekcji na kolejne dni jest zakładka – „zagraj,pokoloruj, zgadnij”.

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie klasy drugiej,

Tak jak do tej pory kontaktujemy się poprzez naszą aplikację Class Dojo. Tam znajdziecie stosowne instrukcje. Zapraszam piszcie w razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów. Pamiętajcie to nie są dodatkowe ferie! To jest kwarantanna! Wykorzystajcie ten czas jak najbardziej efektywnie.   Wychowawca klasy II.